Lil Bugga markasının kurucuları Özlem Erkan ve Esra Köprülü

Lil Bugga'nın Kuruluş Hikayesi

 

Lil Bugga  seni sürekli kızdıran, duymak istemediğin doğruları tereddütsüz söyleyip gıcık eden, buna rağmen ayrı kalamadığın, en yakın arkadaş.

 

Esra ve Özlem’in dostluğu bir toplantı odasında başladı, biri diğerinin müşterisi oldu. Biri reklamcı diğeri e-ticaret sitesi sahibi iki kadın  birbirlerini gördükleri anda bir daha hiç kopmayacaklarını anladılar. Önce çocukları kaynaştı, sonra her ikisinin yakın arkadaşları. Kocaman bir aile oldular.

 

Durmadan üreten, bundan büyük keyif alan iki kadın günün birinde birlikte üretmeye karar verdi. Çocukların rengarenk iç dünyalarına, sınırsız hayal güçlerine, bitmeyen enerjilerine eşlik edebilecek, ayak sağlığını koruyan, rahat, eğlenceli ayakkabılar, patikler çıktı ortaya. Derisi, astarı, dikişi gökkuşağının renklerini taşıyan ayakkabıları gören sıkıcı yetişkinler, 'bu renk ayakkabı mı olur' dediler. İç renkleri ışıldıyan  çocuklar ayakkabılara bayıldılar. İki arkadaş iç seslerine ve çocukların coşkularına inanarak yola devam ettiler.

 

Doğru ürünü doğru fiyata edinmek, anne olmanın baş kuralı olduğu için İtalya, İspanya, Almanya’da yapılan ayakkabı fuarlarından, tek başına 3 metrekare atölyede ayakkabı üreten yerli üreticiye kadar her taşın altına baktılar.

 

Nihayetinde tamamı doğal malzemelerden, el işçiliği ve limitsiz neşe ile üretilen ayakkabı ve patikler hazır oldular. Yeni tarz sahiplerinin yapacakları yaramazlığa, hınzırlığa ve kirlenecek giysilere eşlik etmek için sabırsızlıkla kavuşmayı bekliyorlar.

 

Sevdiği işi, sevdiği kişi ile yapma şansına sahip bu iki kadının aklı hiç durmuyor, yeni fikirler, yeni ürünler kafalarında dönüp duruyor. İlhamları çocuklar olduğu sürece coşkuları hiç biteceğe benzemiyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR